Patchworkowa torba na ramię z bezpłatnym wzorem Fine Craft Guild Uncategorized Układnik rynku odsprzedaży Telfar

Układnik rynku odsprzedaży Telfar

wiele napisano o rynku odsprzedaży Telfar. Od batalionu botów podobnych do cyborga dowodzonych przez odsprzedawców do zakupu akcji, po hordy fanów, którzy całkowicie zaprzysięli kupując torby Telfar na rynku odsprzedaży. „Bushwick Birkin” udało się skorzystać z notorycznie ekskluzywnego świata luksusowych odsprzedaży, w której zdominuje wieki paryskie domy mody. Rosnąca obecność Telfara jest pełna sprzeczności. Niepokoi luksusowa marka, która oferuje centralny etos demokratyzującego luksus, jej hasło jest „nie dla ciebie – dla wszystkich”, kupowane luzem i sprzedawane za czasem trzykrotnie ceny detaliczne. To z pewnością kłopotliwe. Pozornie paradoksalna jakość odsprzedaży Telfar ujawnia wiele na temat rynku luksusowego odsprzedaży jako całości, co prowadzi do pytań na temat jego pułapek i samej natury luksusu.

Kiedy w 2014 roku wystrzeliła się torba na zakupy Telfar, podobnie jak wszystkie legendarne projekty, wstrząsnęła światem mody. Początkowo było trochę cichsze, choć wielu celebrytów i miłośników i IT-Baga starało się zdobyć tę ekonomiczną torbę na bitę od projektanta stosunkowo nieznanego do głównego nurtu. W ciągu ostatnich siedmiu lat szum dla tych toreb wzrosła, a tak zwana uwaga na sprawiedliwość społeczną i antyrasistość stała się na najwyższym poziomie, tęsknota za torbą z Telfar Clemens, 36-letniego amerykańskiego liberii, osiągnęła Status niezbędny do szaleństwa.

Możesz tylko pomyśleć o tym, jak inne luksusowe marki pobierające tysiące dolarów za projekt czuły się, gdy torba na zakupy Telfar porwała status torebki. Ale z daleka od ulotnego momentu w centrum IT-Bag, siedem lat później projekt torby Telfara jest bardziej popularny niż kiedykolwiek. Przykładem-Beyonce niedawno dołączyła do kohorty A-listerów, którzy zakładają styl.

Beyonce [zdjęcie przez Popsugar]

Bella Hadid

A bardziej niezwykłe, to to, że torba na zakupy Telfar jest nadal wyceniana w przystępnej cenie od 150 do 257 USD. Nie jest to jednak zaskakujące, biorąc pod uwagę etos marki. Telfar jest marką dla ludzi. Wszystkie projekty są pozbawione płci, a torba na zakupy Telfar jest wykonana ze 100% wegańskiej skóry. Projekt występuje w trzech rozmiarach, które zostały wzorowane na wymiarach toreb na zakupy Bloomingdale. Torba i marka, której logo TC jest na niej wytłoczone, stały się symbolem statusu, ale nie pod względem ogromnego bogactwa. Zamiast tego posiadanie torby na zakupy Telfar na ramieniu jest znakiem, że wiesz, jeśli chodzi o modę.

Termin „kultowy apel” jest tak swobodnie rzucony w tych dniach, jeśli chodzi o opisywanie marek i trendów. Ale Telfar jest jednym z niewielu przykładów, w których termin faktycznie obowiązuje. Kultowe zwolenniki marki i fascynacja branży w szczególności torby na zakupy nie różni się od wszystkiego, co widzieliśmy w modnych czasach. To kłopotliwe, ale ma również sens. Telfar to czarna marka. To się udało
Dekonstruowanie i przebudowa samej esencji luksusu poprzez nie tylko odrzucenie wyłączności, ale promując etos, jaki powinien być luksus, i dla wszystkich.

Ale rynek odsprzedaży Telfar rzucił wszechmocnego klucza w tę radykalną, choć idealistyczną przesłankę. Telfar uwalnia swoje torby w kroplach lub w ramach programu bezpieczeństwa worków. W tym czasie przez ograniczony czas 24 lub 36 godzin kupujący mogą zamówić w przedsprzedaży tyle torb na zakupy Telfar, ile chcą online w dowolnym dostępnym kolorze i rozmiarze. W obu przypadkach boty stały się kupujące duże ilości zapasów, wyłącznie w celu odsprzedaży na wysokim znaczniku. Oznacza to, że wielu legalnych klientów nie jest w stanie zdobyć torby na zakupy Telfar za ekonomiczną cenę detaliczną. Witryny odsprzedaży zwykle sprzedają torby za około 400 do 600 USD, ale zazwyczaj więcej. Ta wysoka znacznika jest sprzeczna z naturą Telfara jako marki. Sam założyciel Telfar Clemenso wypowiedział się przeciwko sposobowi działania Telfar. „To, co robią boty, jest sprzeczne z tym, o co nam chodzi – nie próbujemy wywoływać fałszywego niedoboru – po prostu mamy szalone zapotrzebowanie”.

Telfar Clemens ze swoją kultową torbą na zakupy [obraz przez nylon]

Chociaż problemy te mogą być bardziej jawne w odsprzedaży torebek Telfar, nie są one wyłączne dla marki Telfar. Znacząco oznaczanie produktów, aby uczynić je bardziej ekskluzywnymi i nieosiągalnymi dla tych, którzy chcą je kupić diametralnie, sprzeciwiają się wszystkim, co oznacza Telfar. Ale inne luksusowe marki przeszły podobne leczenie na rynku odsprzedaży. Hermès Birkin wraz z Kelly są notorycznie sprzedawane w miejscach odsprzedaży za znacznie wyższą niż ich cena detaliczna ze względu na trudność zakupu od Hermès. Ponadto elementy limitowanej edycji i pożądane współpraca są rutynowo odsprzedawane z wysokim znacznikiem ze względu na ich niedobór i wysoki popyt.

Czy więc musimy więc zaakceptować, że kupowanie produktów i odsprzedaż ich dla dużego zysku jest po prostu częścią nie tylko luksusowego odsprzedaży, ale ogólnie branży luksusowej? Ale może tUnikalny luksus Elfara dla wszystkich mentalności jest tym, co sprawia, że ​​gorzka pigułka na rynku odsprzedaży Telfar jest o wiele trudniejsza do przełknięcia? Co więcej, czy Telfar Resale reprezentuje wszystko, co jest nie tak z rynkiem odsprzedaży luksusowych? Czy w szczególności torby Telfar budzą nas do rutynowej praktyki rynku polegającej na zwiększeniu ceny popularnych produktów i udostępniania mniejszej liczby zakupów z pierwszej ręki?

Pomimo fali fanów Telfar i niedoszłych właścicieli torb, które przeklinają rynek odsprzedaży Telfar, obecność marki w luksusowej branży z drugiej ręki rośnie. W popularnej platformie odsprzedażowej Vestiaire Collective wyszukiwanie „Telfar” wzrosły +50% w pierwszych sześciu miesiącach 2021 Kropka. Rzecznik Vestiaire Collective szczegółowo opisuje, w jaki sposób popyt na markę wciąż się wzrasta, nawet pomimo wysokich cen i krytyki odsprzedaży Telfar. Uważają, że obecność Telfara w odsprzedaży ma długowieczność. „Telfar jest niezwykle utalentowany w tworzeniu elementów, które wytrzymują próbę czasu. Kawałki są ponadczasowe i wyjątkowe, dlatego marka przez pewien czas pozostanie na najwyższym poziomie na rynku ”, powiedział nam przedstawiciel.

Wyjaśnili także niektóre z powodów, dla których torby Telfar są tak wysokie na platformie odsprzedaży. „Na naszej platformie ceny są ustalane przez samych sprzedawców, co wyjaśnia, dlaczego możliwe jest, że niektóre przedmioty odsprzedaży będą znacznie wyższe niż detaliczne. Może to wynikać z wielu czynników, ale w szczególności z powodu dostępności i rzadkości produktu. ”

Przedstawiciel nie zgadza się również z poglądem, że Resale Telfar jest sprzeczne z wartościami integracji marki i wytwarzaniem luksusowych produktów dla wszystkich, wyjaśniając, w jaki sposób samą założeniem rynku luksusowego jest umożliwienie większej liczbie osób w luksusie.

Być może Telfar i luksusowe odsprzedaż są bardziej kompatybilne niż pierwsza myśl. W przeciwieństwie do sporadycznych kropli torb na zakupy Telfar na stronie internetowej marki, klienci mogą kupować Telfar na rynku drugorzędnym. Następnie argument, że platformy odsprzedaży pomagają uczynić markę bardziej dostępną. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że dostępność nie dotyczy tylko dostępności produktów, ale także co najważniejsze również o cenę. Wysokie punkty cenowe od dawna wykluczają wiele z branży luksusowej.

Zdjęcie za pośrednictwem Fashionist

Od początku swojej tytułowej wytwórni w 2005 roku i uruchomienie kultowej teraz torby na zakupy Telfar w 2014 roku, Clemensowi udało się zbudować popyt, przebicia i, czy Telfar tego chce, czy nie, atmosfera wyłączności. Telfar i jego rosnąca obecność na rynku odsprzedaży wywołuje pytanie – czy jest nieuniknione, że luksusowa marka musi w jakiś sposób stać się, czy wydaje się, że jest nieosiągalna, aby zbudować i zachować zasadnicze znaczenie?

Miejsce Telfara w krajobrazie luksusowych odsprzedaży jest imponujące, biorąc pod uwagę względną młodzież marki i niską cenę. Tacy jak Hermès, Chanel, Louis Vuitton i inne marki Heritage prawie prawie zmonopolizowały scenę odsprzedaży projektantów. Dla wielu Telfar reprezentuje nowy rodzaj luksusu, który nie jest zakorzeniony w ostentacyjnym pokazie bogactwa i nieosiągalności, ale raczej wybrane wartości estetyczne i silne marki. Jego popularność na rynku odsprzedaży luksusowej odzwierciedla to. Można to interpretować jako komplement. Trudno jednak zaakceptować fakt, że rosnące odwołanie marki może być tym, co zagraża wszystkim, co oznacza Telfar. Pomimo kłopotliwej natury, podobnie jak torba na zakupy Telfar, popularność rynku odsprzedaży Telfar nie wykazuje żadnych oznak upadku w najbliższym czasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *